Aktualności

Zamki i pałace na przestrzeni dziejów wpisały się w krajobraz Polski. Stanowią ważne dziedzictwo kulturowe naszego kraju. Wiele z nich to skarby kultury i perły architektury, z bogatym wyposażeniem i zbiorami sztuki. Polskie zamki i pałace to cenne zabytki pełniące nie tylko funkcje muzealne i kulturalne, ale także hotelarskie, restauracyjne, konferencyjne, wypoczynkowo-zdrowotne, rekreacyjne i rozrywkowe. Wraz z zachowanymi przypałacowymi parkami i ogrodami stanowią ważną grupę atrakcji turystycznych rozmieszczonych w prawie wszystkich zakątkach Polski.

Polska Organizacja Turystyczna razem z Polska Travel zebrały 80 najbardziej znanych zamków i pałaców w Polsce z podziałem po pięć na każde województwo. Do 25 czerwca br. głosujemy na zamki i pałace w województwie podkarpackim:

  • pałac w Sieniawie,
  • zamek w Dubiecku,
  • zamek w Baranowie Sandomierskim,
  • zamek w Krasiczynie,
  • zamek w Łańcucie.

Sytuacja jest dynamiczna w rankingu. Jeszcze w środę, 21 czerwca br. bezapelacyjnie wygrywał Łańcut, a za nim „łeb w łeb” szły zamki w Krasiczynie i Baranowie Sandomierskim. A w czwartek, 22 czerwca br. nadal liderem jest Łańcut, a na drugą, mocną pozycję - i chyba nie zagrożoną - wysunął się Krasiczyn.

Link do głosowania: https://www.polska.travel/pl/aktualnosci/top-5-zamkow-i-palacow-podkarpackie

turystyka smaki zielone eprocarpathia