Wydawnictwa

W publikacji „Po powiecie łańcuckim. Przewodnik”, która ukazała się staraniem Wydawnictwa Edytorial, Łukasz Bajda proponuje zwiedzanie ziemi łańcuckiej, która jako destynacja turystyczna jest postrzegana niemal wyłącznie poprzez zespół parkowo-pałacowy Lubomirskich i Potockich. Przez co inne zabytki, jakby zostały odsunięte w cień.


Przewodnik rozpoczyna się od przedstawienia informacji ogólnych o powiecie, mieście oraz gminach. Znalazła się tu również propozycja spaceru po Łańcucie ze zwiedzaniem ważnych miejsc, obiektów (dołączony jest plan miasta), a osobna część została poświęcona Muzeum-Zamkowi w Łańcucie.

Zwiedzanie powiatu łańcuckiego zostało zaproponowane w formie 4 tras, mających swój początek w Łańcucie. Każda z nich – poza opisem – została przedstawiona na mapie z wyrysowanym przebiegiem. Są to propozycje dla osób indywidualnych, grup zorganizowanych, o zróżnicowanym stopniu trudności, w zależności od czasu jakim dysponujemy, od wieku, możliwości fizycznych czy też interesujących nas szczególnie zabytków leżących na danej trasie. Poza trasami pieszymi istnieje możliwość przejazdu nimi rowerem czy samochodem. Umieszczono przy okazji szereg ciekawostek oraz krótkich biogramów osób, które mają związek z opisywanym przez autora miejscem czy obiektem.

turystyka smaki zielone eprocarpathia