Wydawnictwa

W sprzedaży dostępna jest książka „Miłków. Prawda i legenda o zaginionej wsi” autorstwa Jana Kucy, dyrektora mołodyckiej szkoły, autora licznych opracowań, wychowawcy, popularyzatora wiedzy – człowieka, który z wielkim zapałem walczy o to, abyśmy nie zapomnieli o naszej najbliższej historii, historii regionu.

„Miłków. Prawda i legenda o zaginionej wsi” to przykład książki, która doskonale realizuje politykę ocalenia przed zapomnieniem. Jan Kuca zebrał ogromny materiał dotyczący miejscowości Miłków, która przed wybuchem II wojny światowej liczyła 800 mieszkańców, tworzyła swego rodzaju pięknie funkcjonujący mikroświat. Kiedy wybuchła wojna, wiele się zmieniło – w ten spokojny świat uderzyło okrucieństwo tamtych czasów: budynki rozebrano, a mieszkańców stopniowo, bardzo często siłą, przesiedlano w głąb Związku Sowieckiego, głównie do Besarabii. Pozostały jedynie wspomnienia…

Więcej informacji i skany stron: http://www.izbapamieci.org.pl/index.php/wystawy/milkow

Możliwość zakupu: Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju „Młody Mołodycz”, tel. +48 793 577 794, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

turystyka smaki zielone eprocarpathia