Wydawnictwa

Przewodnik, który ukazał się właśnie nakładem rzeszowskiego Wydawnictwa Edytorial, wyszedł spod ręki dr Łukasz Bajda, absolwent UMCS.

Zaproponowane przez niego zwiedzanie powiatu przeworskiego zostało określone w postaci sześciu tras. Każda z nich – poza opisem – została przedstawiona na mapie poglądowej z wyrysowanym przebiegiem trasy. Są to propozycje tak dla osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych, o zróżnicowanym stopniu trudności, w zależności od czasu, jakim dysponujemy, od wieku, możliwości fizycznych czy też interesujących nas zabytków leżących na danej trasie. Poza trasami pieszymi istnieje możliwość przejazdu nimi rowerem czy samochodem. 

 

W przewodniku znaleźć można szereg ciekawostek oraz krótkich biogramów osób, które mają związek z opisywanym przez autora miejscem czy obiektem. Krótki rozdział poświęcony jest również przeworskiej kolejce.

W końcowej części przewodnika znajduje się obszerna baza informacji praktycznych oraz wybór bibliografii. Piękno przyrody i zabytków powiatu przeworskiego obrazuje ponad 470 kolorowych zdjęć.

turystyka smaki zielone eprocarpathia