Aktualności

W niedzielę, 9 lipca br., Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na spotkanie z tradycją w wyjątkowy sposób naznaczoną przez rzemiosła dawnej Puszczy Sandomierskiej – tę związaną z lasem i drewnem.

W skansenie turyści spotkają rzeźbiarza – Jana Tarka z Jasła, który pracuje właśnie w drewnie oraz Monikę Panek z Domaradza, która zajmuje się wyrabianiem drewnianych zabawek. Jej pasją jest także malarstwo i pisanie ikon.

Wyjątkową atrakcją tego dnia będą warsztaty szkoleniowe dla drwali organizowane przez Nadleśnictwo Kolbuszowa oraz Nadleśnictwo Mielec. Konkursowe pokazy pracy i umiejętności drwali (przy spichlerzu z Bidzin) w godz. 14.00-16.30.

W godzinach 14.00-17.00 zaplanowano dodatkowo:

  • pokazy pracy maszyny wielooperacyjnej (harwester) wykonującej usługi z zakresu pozyskania drewna,
  • gry i zabawy przy stoisku promocyjnym Nadleśnictw: Kolbuszowa i Mielec,
  • szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wycieńczonym uczestnikom szkoleń, warsztatów i pokazów, a także każdemu, kto zgłodniał po prostu – na świeżym powietrzu, panie z KGW z Przedborza i Weryni będą proponować krzepiące posiłki z rodzimego menu.

Tego dnia będą otwarte dla zwiedzających kościół z Rzochowa i spichlerz z Bidzin, w którym można podziwiać zachwycające obrazy Wojciecha Trzyny, a także zagroda z Jeziórka. Można wejść i podejrzeć, jak dawniej się mieszkało – pod strzechą, na klepisku, przy piecu...

Bilety wstępu do skansenu kosztują 12 zł, 9 zł – bilet ulgowy, 34 zł – bilet rodzinny, dzieci do 7 lat – bezpłatnie.

 

turystyka smaki zielone eprocarpathia