Aktualności

Do 16 lipca 2017 r. w skansenie kolbuszowskim trwa konkurs fotograficzny, którego tematem jest krajobraz kulturowy wsi i miasteczek i który związany jest z tegorocznym hasłem Europejskich Dni Dziedzictwa: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu.”

Aby wziąć w nim udział, należy wykonać i przesłać drogą elektroniczną fotografie ukazujące zmieniający się krajobraz wsi lub miasteczka. Tematem zdjęć mają być  zarówno te jego elementy, które otrzymaliśmy w spadku, jak i te, które w spadku zostawimy następnym pokoleniom. Interesuje nas połączenie przyrody z doświadczeniem i tradycją człowieka; przestrzeń, która nas otacza na co dzień, możliwość zatrzymania się i spojrzenia na to, co jest nam bliskie.

Praca nad obrazem może sprzyjać refleksji nad tym, co mija i nad tym, co jest obecne. Zachęcamy wszystkich do rejestrowania śladów aktywności człowieka i śladów historii w przestrzeni; do zadania pytania, jaki jest krajobraz kulturowy, który tworzymy wokół siebie, i jakie świadectwo o nas samych i naszych czasach przekażemy następnym pokoleniom w spadku; do dokumentowania przestrzeni i nadania temu indywidualnego, artystycznego wymiaru.

Słonecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów sztuki fotograficznej do wzięcia udziału
w konkursie. Na zwycięzców czekają nagrody! Natomiast 17 września br., podczas obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej prezentującej najlepsze prace.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej: www.muzeumkolbuszowa.pl

turystyka smaki zielone eprocarpathia