Aktualności

 

PGE Obrót zaprasza na „Elektromagnetyczne opowiadania”. Bezpłatne zajęcia dydaktyczne dla dzieci, łączące naukę z zabawą, to atrakcyjna propozycja spędzenia wolnego czasu. Muzeum czynne jest również w okresie wakacyjnym.

Interaktywne zajęcia odbywające się przez cały rok prowadzą Paweł Pasterz i Małgorzata Wilczak, znani popularyzatorzy nauki, którzy w Polskim Radiu Rzeszów mają swój program „Radiolatorium”. Dzięki ich zaangażowaniu Muzeum Energetyki Podkarpackiej jest miejscem, które aktywizuje dzieci i młodzież.

Odwiedzający muzeum, oprócz naukowych pokazów i eksperymentów z zakresu elektryczności, magnetyzmu i elektrostatyki, poznają codzienne narzędzia pracy energetyków. Eksponaty, takie jak watomierze, amperomierze, liczniki Szpotańskiego czy aparaty monterskie sięgają korzeni podkarpackiej energetyki, czyli 1909 r. 

- Zachęcamy do efektywnego wykorzystania wakacyjnego czasu i połączenia zabawy z nauką. Informacje na temat historii regionalnej energetyki, zjawisk fizycznych czy  bezpiecznego korzystania z prądu, przekazywane w przystępny sposób wzbudzają w dzieciach chęć uczenia się i ciekawość świata – mówi Mariusz Majewski, rzecznik prasowy PGE Obrót.

Muzeum Energetyki Podkarpackiej mieści się w siedzibie PGE Obrót w Rzeszowie przy ul. 8 Marca 6. Chcąc odwiedzić placówkę wystarczy zadzwonić pod numer 17 865 61 22 i umówić się na konkretny termin. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.pge-obrot.pl

turystyka smaki zielone eprocarpathia