Aktualności

Przez dwa tygodnie wakacji od 14 do 28 sierpnia br. rowerzyści z całej Polski mogli poznawać uroki Roztocza w ramach „Festiwalu Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic”. Festiwal w tym roku był wyjątkowy, bo międzywojewódzki- uczestnicy przemierzali Roztocze zarówno po stronie województwa podkarpackiego, jak i lubelskiego. W wydarzeniu wzięło udział kilkuset cyklistów z całej Polski, od dzieci po seniorów.

Roztocze bez granic plakat

Celem „Festiwalu” było propagowanie aktywnego spędzania czasu poprzez turystykę rowerową oraz promowanie atrakcji przyrodniczych, turystycznych i historycznych Roztocza zarówno na terenie województwa lubelskiego jak i podkarpackiego.

Roztocze bez granic plakat
Organizatorzy - Powiat Lubaczowski, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna - przygotowali aż siedem wydarzeń rowerowych na 7 trasach o różnych długościach, w województwach podkarpackim i lubelskim. Były to rajdy: „Odkrywamy Roztocze” ze startem w Lubaczowie i metą w Tomaszowie Lubelski, „Na skrzydłach Natury” ze startem i metą w Leśnictwie Zabiała ( Nadleśnictwo Oleszyce), „Naturalnie na Roztoczu” (start i meta w Lubaczowie), „Lasy Janowskie – rowerem do Leśnego Skarbca” (start i meta w Parku Rekreacji ZOOM NATURY nad Zalewem Janowskim), „Przez lasy i bezdroża Roztocza” (start i meta w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym RPN w Zwierzyńcu), „Święto Rowerów na 400-lecie Tomaszowa Lubelskiego” oraz dwudniowy rajd „Szlakiem roztoczańskich krajobrazów” ze startem w Janowie Lubelskim (woj. lubelskie), a metą w Horyńcu-Zdroju (woj. podkarpackie).

Roztocze bez granic plakat
Trasy zostały wybrane tak, aby pokazać i promować piękno subreginou Roztocze zarówno na terenie województwa lubelskiego jak i podkarpackiego, a także prezentować trasy rowerowe w korytarzu Green Velo oraz sam szlak wraz z atrakcjami i zabytkami znajdującymi się w pobliżu. Większość z nich prowadziła przez tereny leśne, dając uczestnikom możliwość korzystania z różnorodnego bogactwa lasów. Na przystankach na cyklistów czekali przewodnicy, którzy oprowadzali i opowiadali o zabytkowych i ciekawych obiektach, znajdujących się na trasach poszczególnych rajdów. Szczęśliwcy wyjechali do domów z nagrodami- rowerami trekkingowymi, kaskami i akcesoriami rowerowymi, które mogli wygrać w loteriach fantowych na zakończenie rajdów.

Roztocze bez granic plakat
Partnerami Festiwalu byli: Województwo Podkarpackie, Województwo Lubelskie oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”.

Roztocze bez granic plakat

turystyka smaki zielone eprocarpathia